Šumava nabídne několik ekosystémů

Šumava je dnes místem, kam se zcela pochopitelně sjíždějí všichni milovníci nádherné přírody. Není se čemu divit, jelikož ta je opravdu ohromující. Je to mimo jiné dáno i tím, že daná oblast nabídne hned několik konkrétních ekosystémů, které rozhodně stojí za poznání. Lákadlem je i to, že se nacházejí takto na jednom místě.

Voda dominuje

Voda rozhodně v souvislosti se šumavským ekosystémem zaručeně nesmí v našem konkrétním výčtu chybět. Pokud se podíváme na to, co ji zde zastupuje, jsou to jenem různé menší rybníky a jiné vodní plochy. Co na Šumavě pochopitelně také nechybí, to jsou i četná jezera. Nejenom, že uchvátí svou rozlohou, ale pochopitelně uchvátí i svým životem, který je s nimi spojen. Není divu, že se zde na ochranu přírody dbá tak výrazně. A jelikož řada jezer je ledovcového původu, zcela pochopitelně jim to přidává na unikátnosti.

Nezapomínejme ani na rostliny

Ano, ani bez těch si nelze Šumavu představit. I toto je jeden z ekosystémů, který je zde velmi ceněný a který dokáže kombinovat hned celou řadu různorodých věcí. Pokud máme být konkrétnější, je to samozřejmě možné. Opomíjet nelze jeden z hlavních, což jsou především lesy. Když se na Šumavu podíváte třeba z ptačí perspektivy, jasně uvidíte, že lesy dominují. Právě ty jsou dominantou, ale nejsou jediným ekosystémem. Stejně tak to jsou i známé a pochopitelně i nádherné horské louky, které také stojí za návštěvu.

Co je největším unikátem

Poslední ekosystém, který si zmíníme, je pochopitelně velmi unikátní. O jaký ekosystém se jedná? Jsou to rašeliniště. Něco skutečně jedinečného, co nenajdete jenom tak. A to jak u nás, tak i ve světě. I toto je proto zcela jasný důvod a jasná ukázka toho, že Šumava je při výčtu ekosystémů unikátní. A díky množství různých turistických stezek se není důvod obávat ani možnosti návštěvy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *